Na szkolnych boiskach i orlikach roi się od młodych sportowców. Żeby jednak dzieci były bezpieczne boisko musi być odpowiednio zabezpieczone. Nie obędzie się bez specjalnego podłoża czy piłkochwytów. Nie każdy zdaje sobie sprawę czym one tak właściwie są i z jakiego powodu są one tak istotne. O czym warto wiedzieć odnośnie piłkochwytów? Z jakich powodów powinno się je zamontować? Co wziąć pod uwagę podczas wybierania piłkochwytów?

Czym dokładnie są piłkochwyty?

Piłkochwyty to specjalna, zakładana wokół boiska konstrukcja składająca się ze stelaża i siatki. Na rynku można znaleźć mnóstwo różnych wariantów i rozmiarów piłkochwytów. Podstawowym zadaniem konstrukcji jest zapobieganie przedostawaniu się piłek poza teren boiska czy orlika. 

Z jakiego względu piłkochwyty są takie istotne?

Nie każdy wie, że montaż piłkochwytów jest bardzo ważny. Korzystnie przekładają się one na zdrowie, a nawet życie dzieci bawiących się na orliku. Dzięki nim nie ma możliwości, żeby wysoko wybita piłka potoczyła się przykładowo na ulicę, gdzie na skutek nieuwagi mogłoby dojść do tragedii.

Co więcej, zwykle boiska są otoczone domami lub blokami, a nieustannie wykopywana piłka mogłaby naruszyć czyjeś mienie osobiste lub wywołać wypadek.

Jak znaleźć najlepsze piłkochwyty?

Szukając piłkochwytów warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów. Głównie powinny być one odpowiedniego rozmiaru, gdyż jedynie w takim przypadku będą skutecznie zatrzymać wszystkie piłki. Za najlepszą wysokość piłkochwytów można uznać od 6 do 8 metrów. 

Co więcej, dobrze jest znaleźć odpowiedni typ piłkochwytu. Na niewielkich, prywatnych boiskach świetnie nadadzą się pojedyncze konstrukcje, przytwierdzane do ziemi za pomocą specjalnych kotwic. Przy większych piłkochwytach konieczne będzie wbicie w ziemię solidnych słupów.

Najwyższej jakości piłkochwyty – jak znaleźć najlepszy sklep?

W czasie wybierania piłkochwytów należy zwrócić także uwagę na firmę. Szczególnie polecana jest firma Stempel – piłkochwyty i sprzęt sportowy, która wyróżnia się wieloletnią działalnością w branży oraz profesjonalnym podejściem do klienta. W ofercie można znaleźć nie tylko rozmaite warianty piłkochwytów, ale też różnorodne wyposażenie sportowe, które sprawdzi się w szkołach czy na orlikach. Klienci mogą nie tylko kupić interesujące ich produkty, ale także zdecydować się na sprawną wysyłkę i montaż sprzętu.