Poznańskie Stare Miasto – pomysł na ciekawą wycieczkę!/h2>

Poznań jest stolicą wielkopolski, ponadto jest to piąte pod względem ludności Polskie miasto. Nie bój się – nie brakuje tam wielu {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od jakiej więc warto rozpocząć?
Poznań to z pewnością piękny rynek. Kwadratowy plac wytyczony został w XIII wieku. Potem parę kroków od rynku znajduje się rezydencja królewska. Dodatkowo wśród wielu poznańskich zamków każda wycieczka szkolna powinna zahaczyć o barokową kolegiatę.  

Jezioro Lednickie w Poznaniu – co można tam zobaczyć?

Na wyspie o nazwie Ostrów Lednicki pozostawione są resztki grodu czy też najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w kraju z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora lednickiego możemy zobaczyć też inną ciekawą atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zostały tam zgromadzone domy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę oraz rekonstrukcję szlacheckiego dworku. Zwiedzanie muzeum może zająć od dwóch do trzech godzin, podczas których wycieczka szkolna przeniesie się w czasie. 

Wielkopolskie Gniezno – co warto tam robić?

Nie możemy ominąć Gniezna mówiąc o lokalizacjach na szkolną wycieczkę. Stanowi ono kolebkę polskiej państwowości a także miejsce w którym swoje początki miał kościół katolicki w Polsce. Katedrę w Gnieźnie znają praktycznie wszyscy, ona jest jednym z symboli Wielkopolskim. Musimy również wspomnieć że jest tu unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Wielkopolski Konin – to trzeba zobaczyć

Dla dzieci bez wątpienia Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to idealny przystanek. Są tam makiety o tematyce filmowej, przyrodniczej lub historycznej. Niektóre są interaktywne- uruchamia się je za pomocą przycisku.

 Zobaczymy tutaj na przykład wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby w Hiroshimie, scenę z kultowego filmu „Gwiezdne Wojny”czy też Arkę Noego.

Kórnik – co można tam robić?

Wielkopolskie mniejsze miejscowości także mają wiele do zaoferowania. W Kórniku wycieczka zobaczy uroczy rynek, zbiornik wodny i oczywiście zameczek z urokliwym ogrodem. Wycieczka pouczy się trochę historii z uwagi na to, że początki zamku sięgają średniowiecza. Obronna budowla jest otoczona fosą, dostęp do niej był możliwy poprzez most zwodzony a także spuszczaną okutą kratę.