Wielu opiekunom zależy, aby ich dzieci przyswajały język angielski od jak najmłodszych lat. Nic w tym dziwnego , gdyż biegłość w posługiwaniu się angielskim jest w obecnych czasach koniecznością. Z tego powodu powstaje coraz więcej przedszkoli angielskich. Są to z reguły placówki prywatne. 

Dlaczego warto wysłać dziecko do miejsca, jakim jest przedszkole polsko-angielskie?

Nie można zaprzeczyć, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest bardzo istotna dla późniejszego rozwoju naszych dzieci, dlatego odpowiedź na pytanie, czy przedszkole angielskie (w miejscowości Łomianki polecane jest treehouse.edu.pl) jest dobrym wyjściem, jest niezwykle prosta: jasne, że tak. Zdecydowanie warto skierować dzieci do przedszkola niepublicznego nastawionego na naukę języka angielskiego, ponieważ w dzisiejszych czasach opanowanie tego języka jest umiejętnością niezwykle istotną i przydatną tak samo w życiu prywatnym, jak i później, w trakcie pracy. 

Czy w przedszkolu angielskim mówi się tylko po angielsku?

Mamy do czynienia z pytaniem, które bez wątpienia frapuje wielu rodziców. Oczywiście pociechy są zachęcane do jak najczęstszego mówienia w tym języku, ale w trakcie zwykłej komunikacji nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mówić w języku ojczystym. Większość zajęć jest natomiast prowadzona po angielsku, co w dużej mierze ma wpływ na rozwój dziecka w tej kwestii. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przedszkole niepubliczne (Łomianki) za swój cel stawia nade wszystko opiekę nad dziećmi oraz ich zdrowy rozwój, jednak przede wszystkim wspaniałą atmosferę, dzięki której wszystkie dzieci będą chciały przebywać jak najczęściej w miejscu, jakim jest przedszkole angielskie.