Różnica między przyczepą campingową a kamperem

Kamper jest całkowitym samochodem. Jego wygląd przypomina trochę ciężarówkę, posiada kabinę kierowcy i sypialnię, łazienkę oraz kuchnię. Jest to pojazd zrobiony z myślą o podróżach, daje nadzwyczajną mobilność i jest wybitnie praktyczny dla prowadzącego, który nie martwi się, że holuje coś za sobą. Zabiera także zdecydowanie mniej przestrzeni niż przyczepa campingowa. Do prowadzenia większości kamperów starczy standardowe prawo jazdy kategorii B.

Przyczepa campingowa nie posiada silnika ani kabiny kierowcy – konieczne jest holowanie jej żeby ją przetransportować na finalne miejsce. Plusem przyczepy jest to, że da się ją umiejscowić w jednej lokalizacji na dłuższy czas, a sąsiedztwo odwiedzić autem. Powinno się wiedzieć, że nie wszystkie auta będą w stanie ciągnąć przyczepę campingową – musi mieć określone wartości oraz hak.

Wszystko na temat wynajmu przyczep campingowych i kamperów

Zakup kampera oraz przyczepy campingowej może uchodzić za duży wydatek, w szczególności jeśli chcemy wyjechać nim w podróż raz na jakiś czas. W takim momencie pomocna może być wypożyczalnia kamperów i przyczep campingowych. W trakcie wynajmu przyczepy wypożyczający dostaje przyczepę, która jest całkowicie gotowa do wypoczynku. Nie trzeba samemu martwić się o podkłady wodoodporne na materace albo butle z gazem. W wakacje wynajem przyczepy możliwy jest na minimum 7 dni.

Żeby wynająć kampera lub przyczepę z wypożyczalni, niezbędne jest posiadanie podpisanej umowy wynajmu przyczepy. W Legion – wypożyczalnia kamperów należy dodatkowo zadeklarować ile ludzi będzie nią jechało i mniej więcej trasy wypoczynku. Może być tak, że zostaniecie poproszeni o zostawienie kaucji zwrotnej, która będzie gwarancją w razie awarii lub zanieczyszczenia przyczepy lub kampera.

Gdzie zaparkować kamper i przyczepę campingową w Gdańsku?

Niesamowicie popularne jest zostawianie kamperów i przyczep na kempingach, na których za opcjonalną opłatą można podłączyć media. W Gdańsku znajdziecie mimo to parę miejsc, gdzie można postawić przyczepę campingową albo kampera i są to zwyczajne parkingi, a nie pola namiotowe. Jednym z takich miejsc może być parking w Brzeźnie, tuż obok plaży. Nie ma tam możliwości podłączenia wody albo prądu, ale jest to jakaś alternatywa dla pól namiotowych. Następnym takim terenem będzie parking na Westerplatte, który również jest bardzo blisko plaży. 

Dla turystów, którym nie zależy na bliskości plaży nad morzem, może satysfakcjonować parking obok jeziora Jasień. Jest w przepięknej lokalizacji, obok lasu i ze sporą ilością ścieżek rowerowych.