Nie ulega wątpliwości, że każde polowanie może dostarczyć obecnym niezwykłych przeżyć i doświadczeń. W jego trakcie można odczuć wiele emocji, niekiedy bardzo sprzecznych, a także czystej adrenaliny. Zanim jednak udamy się na polowanie, należy zapoznać się z paroma najbardziej kluczowymi informacjami i sugestiami w tej kwestii. 

Poznaj teorię

Jednym z najbardziej powszechnych typów polowań jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane zwykle przez dzierżawcę lub zarządcę danego koła łowieckiego, a definicja zakłada, że uczestniczą w nim więcej niż dwie osoby – choć w przypadku polowania na zające, stwierdzenie “polowanie zbiorowe” ma rację bytu dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim więcej niż sześciu myśliwych. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od konkretnych definicji, pewne zasady pozostają niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie ukończyła osiemnastu lat. Ponadto uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych środków odurzających. Jest także szereg zasad wiążących się z tym, że nie można mieć naładowanej broni w czasie, w którym nie jest się na stanowisku – szczegółami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed startem łowów.