Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla wszystkich wierzących katolików oraz ich rodzin niezwykle istotne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś osobą z najbliższej rodziny, stoisz przed pewną ważną decyzją: jaki upominek kupić? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni podarunek?

Co podarować z okazji uroczystości religinej

Oczywiście bardzo powszechnym rozwiązaniem będzie kupno ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele osób decyduje się, by wręczyć rower czy aparat fotograficzny. Dziecko może być bardzo ucieszone z tego typu prezentu, lecz jeśli wiele osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być takowych zbyt dużo. W związku z tym dobrze jest pomyśleć trochę nieszablonowo i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to piękna pamiątka

Świetnym pomysłem jest między innymi podarowanie różnych drobnostek powiązanych stricte z katolicyzmem oraz duchowością – w końcu na tym opierają się takie uroczystości, jak bierzmowanie czy pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Interesujące będą także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest przesadnie spektakularnym prezentem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z komputerów czy aparatów fotograficznych, lecz warto uświadomić naszą pociechę, że tak samo ważne, co rzeczy materialne, są upominki o wymiarze religijnym, które mogą utwierdzić nas w wierze oraz czynić dobrym człowiekiem. Srebrne obrazki są zatem świetnym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.