Neurolog zajmuje się nade wszystko układem nerwowym; bardzo często jednak osoba, którą dręczą dolegliwości z nim związane nie za bardzo wie, kiedy musi udać się do tego specjalisty, a kiedy do psychologa czy psychiatry. Rozwiejmy zatem wątpliwości, kiedy bezwarunkowo należy zasięgnąć porady neurologicznej.

Układ neurologiczny jest niezwykle istotny!

Przede wszystkim należy zacząć jednak od tego, że niezależnie jakie objawy dostrzegasz w związku z działaniem twojego układu neurologicznego, bezzwłocznie powinieneś pójść na konsultację z neurologiem. Są to problemy, których nie należy w żaden sposób bagatelizować – w innym przypadku może skończyć się to naprawdę tragicznie. 

Rzecz jasna trzeba wspomnieć przede wszystkim o nagłych dolegliwościach takich jak utrata przytomności, problemy z równowagą czy silny ból głowy, którego nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej. Tak samo sprawa wygląda chociażby z niedowładem kończyn. W takich przypadkach neurolog jest niezbędny do szybkiej interwencji.

Szukasz dobrego neurologa dla swojego dziecka w mieście Poznań? Sprawdź koniecznie neurolog poznań.

W jakich jeszcze przypadkach neurolog będzie w stanie Ci pomóc?

Lekarz neurolog pomoże jednak także, kiedy cierpimy na przewlekłe, choć nie aż tak drastyczne skutki zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego. Chodzi między innymi o stopniowe pogarszanie się pamięci, występowanie przewidzeń, problemy z orientacją i inne kwestie, którymi jesteśmy zaniepokojeni. Należy pamiętać, że profilaktyka jest bardzo istotna, stąd też neurolog jest bardzo dobrym wyjściem nawet wtedy, kiedy dolegliwości te nie przeszkadzają ci w codziennym funkcjonowaniu – pamiętaj, że mogą zamienić się w coś o wiele gorszego. Nie można bagatelizować jakichkolwiek symptomów tego rodzaju.