Indie są wyjątkowym państwem znajdującym się na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich nietypowy charakter, wielobarwność, kontrast oraz tajemniczość są chętnie wybieranym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie wybierający ten niezwykły kraj na cel swoich wypraw rozkoszują się egzotyczną roślinnością, smaczną pełną aromatów kuchnią, oraz ciekawymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem bardzo chętnie odwiedzane przez osoby szukające wytchnienia od codzienności i gnębiącymi ich problemami. Można uznać, że Indie są rajem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Mieszkańcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Przepiękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, pozwoli osiągnąć spokój ducha i nabrać sił do codzienności. Które miejsca warto odwiedzić odbywając duchową podróż do Indii? Czy w tym kraju można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Mistyczne świątynie Indii – duchowa podróż

Indyjskie świątynie mają niepowtarzalny charakter, a jednocześnie otoczone są aurą tajemnicy. Z tego powodu nie należy ich pomijać wybierając się na wyjazd duchowy do Indii. Zazwyczaj wycieczki organizowane przez biura podróży skupiają się zwłaszcza na dużych miastach i najpopularniejszych zabytkach, aczkolwiek Indie oferują znacznie więcej! Zabytki które zapierają dech w piersiach w połączeniu z bujną przyrodą, to połączenie, które zrobi wrażenie na każdym. Z pewnością planując podróż duchowy do Indii, nie warto pominąć świątyni Mahabodhi, a inaczej mówiąc Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, wzniesiona w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to cel podróży wielu pielgrzymów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto tam pomedytować. Świątynie wzniesione  w Indiach wybudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc przepełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże jako obowiązkowy punkt programu duchowej wyprawy

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Należy udać się zwłaszcza dwie z nich, które uchodzą za najpiękniejsze i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Duże zasolenie wody pozwoli pozbyć się negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na stan zdrowia. Na jednej z takich plaż można odbyć masaże ajurewdyjskie, które zrobione są przez profesjonalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską niewątpliwie napełni nas dobrą energią na długo. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju warto odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które każdego roku odwiedza wielu Indusów. 

Uzdrawiająca moc jogi i medytacji 

Udając się do Indii trzeba spróbować sesji jogi oraz medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować w czasie tej wyjątkowej podróży. Tego typu sesje pozwolą zrozumieć powody zaburzeń zdrowotnych, czy zagrożeń jakie wynikają z obecnego sposobu życia. Joga szczególnie dobrze wpływa na nasze mięśnie, więzadła oraz umożliwia zachować wewnętrzną tak trudną do osiągnięcia w codziennym życiu. Wizytując te wszystkie wyjątkowe miejsca w Indiach warto także odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia daje ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, lepsza koncentracja. Celem medytacji jest uwolnienie się od negatywnych myśli i zrobienia miejsca na te pozytywne. 

Duchowa wyprawa do Indii – czy warto?

Bez wątpienia tego typu wyprawa znacznie różni się od tych proponowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest dobrym pomysłem dla każdego bez względu na przekonania religijne czy światopogląd. To kraj posiadający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy powinna być starannie przemyślana i zorganizowana, aby móc zwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z piękną przyrodą, to miejsce wspaniałych widoków oraz kontakt z wyjątkowymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.