Wybór bezpiecznego podłoża to jeden z kluczowych etapów projektowania miejsca zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni prześcigają się w produkcji coraz to nowszych materiałów mających zapewnić jak wysoki stopień bezpieczeństwa naszym dzieciom. Jednak w dalszym ciągu najbardziej popularnym materiałem jest piasek. Nie jest on dobrym wyborem, ponieważ trzeba go regularnie uzupełniać. Trudne jest również utrzymanie czystości tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej metra muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedopuszczalne jest stosowanie twardych materiałów, takich jak cegły czy beton. W Theta Łódź możesz dostać całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od groźnych wypadków.

Maty i panele gumowe – wytrzymała nawierzchnia łatwa w montażu

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który proponuje tartan na place zabaw. Tworzywo, z którego jest wykonany nie wymaga specjalnych metod pielęgnacyjnych, a paleta barw jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki surowcom użytym do ich produkcji zabezpieczają i amortyzują upadki, są one także antypoślizgowe. To świetne rozwiązanie na wiele lat ,ponieważ wykazują one dużą odporność na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne.

Nawierzchnia wylewana

Rozwiązanie, to jest ulubionym narzędziem projektantów. Występuje w wielu barwach i pozwala na dużą dowolność. Możesz wykonać różne wzory lub oznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo małych użytkowników. Wspaniale sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej wytrzymałe i odporne na wszelkie zniszczenia.

Maty przerostowe – ekologiczne i naturalne

Możesz użyć matę przerostową, gdy zależy Ci na bardzo naturalnym wyglądzie placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale również rozwiązanie dobre dla planety. Surowiec, z którego są wyprodukowane został ponownie przetworzony. W dużym stopniu chroni przed skutkami upadku, nawet tych z 3 metrów. Takie nawierzchnię można kosić jak tradycyjny trawnik i nie sprawiają żadnych trudności podczas użytkowania.