Lato to sezon aktywności w plenerze. Słoneczna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu poza domem. Spotkania z rodziną czy znajomymi bardziej cieszą w słońcu. Jest to również okres wakacyjny. Dosyć sporo osób decyduje się o tej porze roku pola namiotowe. Daje to możliwość obcowania z naturą i zażycia spokojnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Bliskość natury

Z pewnością biwak, zwłaszcza w gronie bliskich jest wspaniałą przygodą. W świecie gdzie większość rzeczy możemy zrobić kilkoma kliknięciami w telefonie, jest to swoisty powrót do przeszłości. Konieczność rozbicia namiotu czy zorganizowania sobie jedzenia w co by nie mówić surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego zgiełku.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko należycie kojarzy nam się z biwakiem. Egzemplifikacją miejsca, które świetnie nadaje się na tego rodzaju wyprawę może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam położone nad jeziorem, otoczone lasem. Perfekcyjne warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Wypad w stylu low-cost – biwak idealnym rozwiązaniem

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Zazwyczaj jest ona znacznie niższa niż spanie w resortach. Pola campingowe często położone są na uboczu – to również wpływa na koszty. Odwiedzając tego typu miejsca ponosimy koszty głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot lub zaparkować samochód kempingowy.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem pozytywnych emocji, ale również może być zorganizowana niskim kosztem.

Odskocznia od miasta

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które kojarzymy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam możliwość skorzystania z prądu czy dostępu do bieżącej wody. Ale dalej jest to kompletnie przeciwny biegun do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od upodobań osób udających się w dane miejsce. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe zdaje się być bardzo dobrą alternatywą dla przepełnionych hoteli i dużych ośrodków turystycznych. Kiedy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość interakcji ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe dają często możliwość zaparkowania wozami kempingowymi. W niektórych miejscach można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym stylu.